A legokosabb döntés, ha a lakásba való beköltözéskor, lakásfelújításkor végeztetjük el az elektromos hálózat állapotfelmérését is, illetve amennyiben szükséges a hálózat felújítását.Biztonság szempontjából érdemes gondolni rá akkor is, ha égett műanyag szag terjeng a lakásban, sercegő hangokat hallunk és vibráló, villogó lámpát látunk a lakásban, sötétben halványan izzó kötődobozt, vagy szikrázó konnektort észlelünk. A régi hálózatokon se földelés, se életvédelmi relé nincs általában.A legokosabb döntés, ha a lakásba való beköltözéskor, lakásfelújításkor végeztetjük el az elektromos hálózat állapotfelmérését is, illetve amennyiben szükséges a hálózat felújítását.Amikor megváltozik a lakás áramfelvétele, azaz új, nagy teljesítményű háztartási eszköz vásárlásáról döntünk, mindenképp kérjük ki villanyszerelő véleményét. Ilyenkor érdemes a meglévő elektromos hálózatot megvizsgáltatni, a nagy teljesítményű új berendezésnek új áramkört kiépíttetni, megfelelő terhelhetőségű vezetékkel! Ilyen fogyasztók lehetnek: klíma, főzőlap, sütő, mosógép, szárító…A legokosabb döntés, ha a lakásba való beköltözéskor, lakásfelújításkor végeztetjük el az elektromos hálózat állapotfelmérését is, illetve amennyiben szükséges a hálózat felújítását.Biztonság szempontjából érdemes gondolni rá akkor is, ha égett műanyag szag terjeng a lakásban, sercegő hangokat hallunk és vibráló, villogó lámpát látunk a lakásban, sötétben halványan izzó kötődobozt, vagy szikrázó konnektort észlelünk. A régi hálózatokon se földelés, se életvédelmi relé nincs általában.A legokosabb döntés, ha a lakásba való beköltözéskor, lakásfelújításkor végeztetjük el az elektromos hálózat állapotfelmérését is, illetve amennyiben szükséges a hálózat felújítását.Amikor megváltozik a lakás áramfelvétele, azaz új, nagy teljesítményű háztartási eszköz vásárlásáról döntünk, mindenképp kérjük ki villanyszerelő véleményét. Ilyen fogyasztók lehetnek: klíma, főzőlap, sütő, mosógép, szárító… Ilyenkor érdemes a meglévő elektromos hálózatot megvizsgáltatni, a nagy teljesítményű új berendezésnek új áramkört kiépíttetni, megfelelő terhelhetőségű vezetékkel! Lakásvásárlásnál az elektromos hálózat állapotfelmérése legyen ugyanolyan fontos, mint hogy befolyik-e az ablakon az eső!
A felújítás lehetséges lépései:
A munka felmérése. Rajz, illetve árajánlat készítés. Bontási munkák. Ilyenkor szoktak megtörténni a szükségtelen falak elbontása. Padló felbontása.
A villanyszerelő a vezetékezéshez szükséges csövezésnek először hornyot vág. Majd ezt kivési. Ezekbe a hornyokba kerülnek azok a csövek melybe később a vezetékek lesznek behúzva.
A kész hornyokba és dobozhelykbe bekerülnek a csövek és a kötő, illetve szerelvénydobozok, ezeket gipszel rögzíti.
Ilyenkor következik a vezetékek behúzása és kötése. Illetve a biztosítéktábla felszerelése. Illetve az ideiglenes világítás és ideiglenes dugaljak (konnektorok) felszerelése.
Ha ezek a lépések elkészültek egy darabig nem kell találkozunk a lakásunkban villanyszerelővel.
A hornyokat általában a festők illetve kőmüvesek javítják vissza. Előfordul, hogy minket kérnek meg rá, szükség esetén el is vállaljuk, de nem sok értelme van, ha utánnunk szakképzett festők jönnek.
Következhet, festés, burkolás… és ha ezzel elkészültünk…
Villanyszerelő legközelebb a szerelvényezéskor jön. Ilyenkor kerülnek fel a szükséges konnektorok, kapcsolók, lámpák, gépek bekötése pl tűzhely, sütő, bojler…
Egy 40-80 nm-es lakás jellemzően 4-6 munkanap alatt elkészül.
Az elektromos hálózat felújításának ára felmérés után pontosítható. Szakmai tanácsért és árajánlatért forduljon hozzám bizalommal. Elérhetőségeimet ITT találja